Skoči na glavno vsebino

V soboto, 15. 6. 2024, so se učenci naše šole skupaj z učenci OŠ Voličina in OŠ Lenart odpravili na planinski izlet na Kozjak (Razgledna pot po Kapli). Pohod je organiziralo Planinsko društvo Lenart. Skupaj se je pohoda udeležilo več kot 40 učencev. Učence smo spremljali mentorji in vodniki PD Lenart. Lepo vreme in visoke temperature so nam dale moč, da smo pot prehodili v dobrih štirih urah.

Naše izhodišče je bila Kapla na Kozjaku. Kozjak se razprostira ob slovensko-avstrijski meji med Mariborom in Dravogradom. Je gozdnat in poseljen s samotnimi kmetijami. Ker je precej nižji od Pohorja, je manj obiskan, čeprav je dobro preprežen s planinskimi potmi. 

Vljudno vabim vse stare in nove ljubitelje pohodništva, da se nam ponovno pridružijo tudi v prihodnjem šolskem letu.

(Skupno 15 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost