Gledališki klub OŠ Cerkvenjak – Vitomarci in Lutkovni krožek OŠ Cerkvenjak – Vitomarci

TURJAŠKA ROZAMUNDA

Prešernova romanca govori o lepem dekletu, ki žrtvuje zaročenca Ostrovrharja in ga pošlje v boj, da ji pripelje dokaz, da je najlepša. Ostrovrhar se zaljubi v lepo Lejlo in jo poroči.

Po grenkem razočaranju Rozamunda pristane v samostanu.DOBRI ZLOBNI VOLK

Zgodba o sočutju in poštenosti je nasmejala in očarala že mnogo bralcev po vsem svetu. Junaki, ki jih poznamo iz pravljic, se tokrat predstavijo v drugačni luči in nas opominjajo kako pomembni sta dobrota in radodarnost.

V četrtek, 7. marca, so se učenci z igricama predstavili na srečanju otroških gledaliških skupin v Benediktu.

Dan je bil ravno pravšnji za prve predstave. Gledališka umetnost se otrok dotakne, vživljajo se v čaroben svet igre in ob tem neznansko uživajo. Lutke oživijo. Z igro in recitacijo ohranjamo slovensko besedo.

Nina Žvarc, mentorica lutkovnega krožka

Jožica Vršič Novoselnik, mentorica gledališkega kluba