S ponosom objavljamo, da je OŠ Cerkvenjak ponovno pridobila naziv »kulturna šola«, ki ga bo nosila naslednjih pet let (2016–2021). Javni sklad za kulturne dejavnosti je letos razglasil 56 osnovnih šol s tem laskavim nazivom.

Vsa ta leta je v šoli v imenu kulture potekalo in še poteka veliko dejavnosti na gledališkem, literarnem, likovnem, turističnem, filmskem in glasbenem področju. Vse dejavnosti slonijo na predanih in energije polnih mentorjih, vzgib pa jim dajejo nadarjeni in ustvarjalni učenci. Marsikateri izmed njih so naredili vtis ne samo na šolski, ampak tudi na državni ravni. Dodano vrednost naše dejavnosti dobivajo tudi s prepletom različnih področij, kar spodbuja k sodelovanju večje število različno nadarjenih učencev, pri tem pa se pogosto rodijo nove ideje za nove projekte.

Naziv bomo s kvalitetnimi in pestrimi dejavnostmi vzdrževali tudi v bodoče, učence pa spodbujali k ustvarjalnosti in izražanju le-te.

Vodja kulturnih dejavnosti