V prostorih kulturnega doma na Sveti Ani je 5. 10. 2023 ob svetovnem dnevu učiteljev potekala slavnostna akademija Društva pedagogov dr. Antona Trstenjaka, na kateri so  podelili društvena priznanja prve in druge stopnje ter plakete. Z namenom plemenitenja, ohranjanja in nagrajevanja naporov in dosežkov posameznikov društvo vsako leto  podeljuje priznanja najzaslužnejšim pedagoškim delavcem. Udeležence slavnostne akademije so v dvorani so nagovorili: Aleksander Šijanec, ravnatelj Osnovne šole Sveta Ana, župan Občine Sveta Ana Martin Breznik, predsednik društva pedagogov mag. Mirko Žmavc in dr. Justina Erčulj, dolgoletna predavateljica Šole za ravnatelje ter predavateljica na številnih slovenskih fakultetah. Komisija za podelitev priznanj Društva pedagogov dr. Antona Trstenjaka v sestavi Cvetka Bezjak, Marjana Zorko in Aleksander Šijanec je ugotovila, da je v letošnjem letu prispelo 26 vlog za priznanja in plakete. Odločili so se, da bo društvo podelilo osem priznanj prve stopnje, 13 priznanj druge stopnje in tri plakete društva pedagogov. Slednje se podeljujejo najzaslužnejšim učiteljem in vzgojiteljem.

Letošnji nagrajenki Društva pedagogov sta tudi naši sodelavki; učiteljica Štefka Smej je bila nagrajena s priznanjem II. stopnje in pedagoginja Ela Žibrat s priznanjem I. stopnje.

Vsem nagrajencem iskreno čestitamo, še posebej našima sodelavkama.

mag. Mirko Žmavc, spec., prof.

ravnatelj