Na našo pobudo je bila v petek, 24. marca 2023 v prostorih naše šole odprta zbirka letalskih modelov. Z oporoko iz leta 2010 nam jo je v celoti zapustil Aleš Walland iz Maribora, nekdanji direktor mariborskega letališča. Bogata zbirka z 71 modeli letal je vsekakor dodatna popestritev našega šolskega okolja in bogata paša za oči našim učencem, nam in obiskovalcem. Vsekakor je omenjena zbirka lahko povod tudi za to, da morda navdušimo še koga, ki bo nadaljeval bogato zgodovino cerkvenjaškega letalstva. Bodoči piloti pa bodo svoje izkušnje lahko nabirali kar na našem domačem vzletišču v Brengovi s katerim upravlja Aeroklub Sršen iz Cerkvenjaka.

Lepo vabljeni na ogled zanimive zbirke.

mag. Mirko Žmavc, spec., prof.

ravnatelj