Skoči na glavno vsebino

Podnebno štafeto Čas se izteka oz. Running out of time z jasnim podnebnim sporočilom mladih si na 38-dnevni in 7.767 kilometrov dolgi poti podaja na tisoče ljudi v osemnajstih državah. Štafeta se je ustavila tudi v Sloveniji. Čeprav etapa ni potekala skozi našo občino, smo se pridružili sporočilu in organizirali štafetni tek na svojevrsten način. 19. 10. 2022 smo  od šole do občinske stavbe, ob glavni cesti skozi Vitomarce, postavili “živo verigo” in večkrat odtekli štafetni tek. Piskanje piščalk, vzklikanje in transparenti z jasnim sporočilom – ukrepati za podnebje, proti podnebnim spremembam, za ohranjanje biotske pestrosti in naravnih virov.

Hvala vsem, ki ste nas podprli in nas vzpodbujate. Za vse nas gre!

Utrinke si lahko ogledate v predstavitvi.

Projekt je bil izveden v okviru projekta Eko šole.

Koordinatorica: Mateja Štancer

(Skupno 185 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost