Spoštovani starši,

v Uradnem listu Republike Slovenije št. 22/22 z dne 19. 2. 2022, je bil objavljen Odlok o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19. Odlok je začel veljati v ponedeljek, 21. 2 2022.

Za področje vzgoje in izobraževanja so poglavitne naslednje novosti:

• na področju vzgoje in izobraževanja se opušča ugotavljanje izpolnjevanja pogoja preboleli, cepljeni in testirani (PCT);
  • ukinja se samotestiranje v šolah, tako za zaposlene kot tudi za učence in dijake;
  • v vrtcih veljajo enaki pogoji, ki temeljijo na upoštevanju še veljavnih zdravstvenih omejitev.

Še vedno pa ostajajo nekateri veljavni ukrepi, ki so potrebni za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19:

–  obvezno nošenje mask v notranjih prostorih,

–  vzdrževanje medosebne razdalje in redno prezračevanje in razkuževanje.

Trenutno sproščanje nekaterih ukrepov  prinaša tudi spremembe pri organizaciji in izvedbi našega dela tudi v prihodnje. Naša skupna želja pa je še vedno enaka, da našim otrokom v vrtcih in učencem v šolah še naprej zagotavljamo varno in zdravo učno okolje.

Lepo vas pozdravljam.

mag. Mirko Žmavc, spec., prof.

ravnatelj