Skoči na glavno vsebino

Na šoli že vrsto let pomagamo učencem reševati konflikte s šolsko mediacijo. Zavedamo se, da se konfliktom v vsakdanjem življenju ne moremo izogniti, zato si prizadevamo učencem omogočiti situacije v katerih bodo pridobili uspešne strategije za njihovo reševanje. Šolska mediacija je proces, v katerem pomaga učitelj mediator sprtima učencema pri iskanju skupne rešitve, ki omogoča, da sta po reševanju spora oba zadovoljna in opolnomočena.  

V letošnjem šolskem letu smo ponovno začeli tudi z usposabljanjem medvrstniških mediatorjev. V sodelovanju z OŠ Sv. Trojica, OŠ Sv. Ana in OŠ Jožeta Hudalesa Jurovski Dol smo pripravili tridnevni tabor. Prvi del tabora smo izvedli na naši šoli. Spodaj si lahko ogledate nekaj fotoutrinkov iz delavnic.

Štefka Smej, šolska mediatorka

(Skupno 57 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost