Športna prireditev »Veter v laseh« je končno privela tudi med nas. Z vetričem nam je prinesla sončen dan obogaten s športnimi aktivnostmi, ki jih mladi še kako potrebujejo.
Na začetku dneva smo najprej skupaj z oddajo šolskega radia razgibali svoje možgančke ter prisluhnili novicam, kako pomembno je gibanje v našem vsakdanu. Izvedeli smo, da smo se danes v športni prireditvi »Veter v laseh« pridružili 20000 učencem po celi Sloveniji in tako se skupaj osveščamo, kako pomembno je gibanje za zdrav način življenja.
Naši petošolci so zjutraj opravljali kolesarski izpit in ga uspešno vsi opravili, za kar jim iskreno čestitamo in želimo varno in modro vožnjo. Nato so se vsi učenci razgibali skozi igre lovljenja ter se preizkusili v skokih v daljino ter v metu žvižgača.

Slika 1 of 9

Obiskal pa nas je tudi športnik Sašo Kragelj, ki je razkril svojo športno kariero, učenci pa so s svojimi vprašanji izvedeli veliko zanimivosti o športni panogi »motokros«. Uspešen ne postaneš kar čez noč.
Tu je pomembna velika podpora družine, trenerja, prijateljev. Eden pomembnih pogojev, da sploh smeš trenirati vrhunski šport, pa je uspeh v šoli, prijazen in vzoren odnos do sošolcev, prijateljev in do vseh ljudi.
Pri Sašu Kraglju pa trenira tudi naš učenec 1.c razreda Maks Sedlašek, ki pri svojih sedmih letih dosega že velike rezultate na državnem nivoju. Zato mu iskreno čestitamo.
V drugi polovici športnega dne pa smo izvedli kros skozi drn in strn v Mužah. Vsi učenci so uspešno končali tekmovanje, kar je bil tudi smisel in cilj tega športnega dne. Najhitrejši učenci pa so prejeli tudi medalje. Čestitke vsem!
Ostanimo športniki v duhu in telesu ter se skupaj vzpodbujajmo ne le v športnih disciplinah, temveč tudi pri učenju in bodimo zmagovalci na koncu šolskega leta prav vsi!