V četrtek, 16. 5. 2024, smo na POŠ Vitomarci učiteljice Tatjana, Andreja Č., Urška in Andreja Š. za učence 1. in 2. razreda pripravile zaključek bralne značke, saj so se vsi učenci celo šolsko leto zelo trudili in brali knjige.

Najprej je knjižničarka Tatjana zelo doživeto pripovedovala o življenju gob ob pravljici Gobje prigode. Spoznali smo, da smo si tako kot gobe različni po velikosti, barvi in vonju. Združuje pa nas prijateljstvo.

Učenci so se razdelili v tri skupine in v prvi so z učiteljico Urško ustvarili sliko rdeče mušnice ter jo postavili v okvir. V drugi so z učiteljico Andrejo Š. mešali čarobni napoj prijateljstva in ga postavili v gozd med gozdne sadeže. Tretja skupina otrok pa je imela v telovadnici gobje igre, med katerimi so se dodobra razgibali pri plazenju pod drevesnimi koreninami, se skrivali pred dežjem in se kotalili z vetrom.

Učiteljice verjamemo, da bodo otroci še naprej tako vneto brali in se podajali v čudoviti svet zgodb.