Kako najbolje spoznati preteklost oziroma vsaj en košček nje? Tako da jo obiščemo. Prvošolci na žalost nimamo časovnega stroja, vendar imamo čudovite bližnje kraje in čudovito podružnico šolo v Vitomarcih.

V četrtek, 9. 3. 2023, smo se prvošolci matične šole odločili, da je zadnji čas, da obiščemo svoje prijatelje na POŠ Vitomarci, in tako smo sklenili, da bomo združili prijetno s koristnim. Odpravili smo se na podružnično šolo, kjer so nas pričakali učenci 1.c razreda z učiteljico Andrejo Černel. Toplo so nas sprejeli s pesmijo in nato so nam učiteljice prebrale pravljico Leopolda Suhodolčana z naslovom Cepecepetavček. Sonce in topel veter sta nas spremljala na Hrgovo domačijo, kjer smo si ogledali staro panonsko hišo. Zavili smo še k sosedu gospodu Alojzu Tošu na žago. Po vrnitvi na POŠ Vitomarci smo zavili v muzejsko učilnico. Sedli smo v stare šolske klopi na katerih so bile lesene tablice in krede in uro pouka je izvedla prava gospodična učiteljica. Dan poln lepih spominov smo, tako kot se za otroke tudi spodobi, seveda zaključili na igralih.

Bralci tega prispevka pa si zapomnite modre besede, ki jih je zapisal Soren Kierkegaard: “Življenje razumemo za nazaj, živimo ga za naprej.”