Naši prvošolci so danes prejeli darilno knjigo – slikanico »Hiša selivka« avtorja Marka Kravosa, ki je ilustrirana s čudovitimi ilustracijami Erike Cunja.

S to knjigo želimo njih in njihove družine povabiti k raziskovanju sveta branja.

Prvošolci so jo danes prebirali skupaj z učenkami osmega razreda. Knjigo jim podarja BZ Slovenije.

Branje za bralno značko je vsesplošno slovensko kulturno gibanje in prostovoljna dejavnost; učence spodbuja k branju in dviga njihovo bralno kulturo. Osnovni cilj branja za bralno značko je vzgojiti bralca , ki bo rad bral vse življenje.

Začetek branja za BZ: 17. september– dan zlatih knjig (datum rojstva in smrti Franceta Bevka).

Konec branja za BZ  od 1. do 9. razreda: 15. maj

Za bralno značko je potrebno prebrati nekaj  leposlovnih proznih del in tudi pesniške zbirke. Gradivo učenci izberejo sami, ali s pomočjo mentoric branja.