Spoštovani starši,

verjetno ste bili že obveščeni, da bodo od ponedeljka, 8. 3. 2021, vsi učenci od 6. do 9. razreda tudi pri pouku uporabljali zaščitne maske. To pomeni, da zaščitne maske uporabljajo vsi navedeni učenci skupaj z učitelji. V vsebini priložene okrožnice MIZŠ se tudi navaja, da je priporočeno nošenje mask pri pouku tudi za učence od 1. do 5. razreda, nikakor pa ni obvezno. Ponovno vas vse starše prijazno prosimo, da vzgojiteljicam in razrednikom takoj sporočite ali je kateri izmed otrok v vrtcu oz. učencev v šoli odšel na testiranje za SARS-CoV-2. V skladu z navodili NIJZ bo v primeru potrjene okužbe skupina otrok v vrtcu napotena v karanteno (ostali bodo doma), celotni razred v šoli pa bo tako napoten v karanteno, vendar bo nadaljeval z izobraževanjem na daljavo.

Kljub nestabilni situaciji vas zato ponovno prijazno prosimo, da v vrtec in šolo pripeljete samo zdrave otroke.

Z željo, da boste vsa zdravstvena priporočila NIJZ sprejeli z razumevanjem vas lepo pozdravljamo.

mag. Mirko Žmavc, spec., prof.

ravnatelj

12124_Izvajanje VIZ dejavnosti od 8-3-2021 dalje