Festival ptujske knjižnice, z naslovom «Kdor vesele pesmi poje«

V petek, 31. 5. 2024, so se učenci prve triade POŠ Vitomarci skupaj z učiteljicami že drugič udeležili festivala ptujske knjižnice.

Letošnji festival posvečajo 140-letnici rojstva mladinskega pisatelja Josipa Vandota, ki je ustvaril nepozabne literarne junake, katere poznajo mnoge generacije.

Mladi bralci Osnovne šole Cerkvenjak –Vitomarci, POŠ Vitomarci so se s svojim folklornim spletom, z naslovom Kekec in Pehta pomagata Mojci, predstavili na otvoritvi dogodka. Pot na Ptuj in nazaj jim je omogočila občina Sv. Andraž, za kar smo jim zelo hvaležni.

Učenci so se po nastopu udeležili različnih delavnic: Brata Malek sta pripravila »Pastirske vragolije: Obisk pri teti Pehti«, ogledali smo si razstavo Josipa Vandota na Študijskem oddelku knjižnice in razstavo Kekec na Mladinskem oddelku, prisluhnili pa smo tudi pravljici o volku, ki je hodil v šolo in obiskoval knjižnico, da bo postal učen.

Kljub dežju smo se imeli lepo in domov smo prinesli lepe spomine na druženje z otroci iz šol in vrtca na Ptuju.

Učiteljice smo ponosne na naše učence in vesele, da lahko naše ustvarjanje podelimo tudi z njihovimi vrstniki na Ptuju.

zapisala mag. Andreja Černel