POLFINALE OTROCI POJEJO SLOVENSKE PESMI IN SE VESELIJO

V petek, 7. 6. 2024,  je v Europarku potekal prvi polfinalni izbor tekmovanja Otroci pojejo slovenske pesmi in se veselijo.

Na tekmovanju so nas odlično zastopale učenke Kaja Ilešič iz 4.b POŠ Vitomarci, ki je tekmovala v nižji kategoriji. V nižji kategoriji iz matične šole OŠ Cerkvenjak je tekmovala učenka Tinkara Kocuvan iz 5.a, v višji kategoriji pa sta se predstavili dekleti iz 8.a: Mia Kump Toš in Paulina Murkovič.

Vsem tekmovalkam iskreno čestitamo in jim želimo, da bi se uvrstile v finale.

O podrobnostih glasovanja vas bomo obvestili.

DRŽAVNO OCENJEVANJE PRLEŠKIH GIBANIC

V petek, 7. junija, je pri Križevcih pri Ljutomeru potekalo državno ocenjevanje prleških gibanic. Tekmovanje je zajemalo štiri kategorije, in sicer za tržne ponudnike, za ljubitelje prleške gibanice, za osnovne šole in za srednje šole. Učenci OŠ Cerkvenjak – Vitomarci, POŠ Vitomarci so pod mentorstvom kuharice POŠ Vitomarci Alenke Novak pripravili izvrstno prleško gibanico. Prvi dve peki sta bili za vajo, tretja, ki so jo izvedli popolnoma samostojno, pa je bila za ocenjevanje.

Šestošolci Sanja Simonič, Nikita Radovič  in Tin Korenjak so na ocenjevanju dosegli srebrno priznanje v kategoriji osnovna šola.

Izredne čestitke vsem sodelujočim.

Vabimo vas, da si ogledate utrinke priprave in ocenjevanja prleške gibanice.

VRTEC V NARAVI – Bivanje na turistični kmetiji Pri kapeli (6. – 7. 6. 2024)

Smeh, sonce, grablje, seno, živali, traktorji … in ogromno otroške energije je le nekaj besed, ki opisujejo dogajanje teh dveh dni, ki smo jih otroci z vzgojiteljicami najstarejših skupin iz vrtca Cerkvenjak in Vitomarci preživeli na Turistični kmetiji Pri kapeli v Vitomarcih.

Že tretje leto zapored smo se skupaj družili na tej lokaciji in spoznavali kmečka opravila. Skupaj z gospodinjo smo obiskali rastlinjak in pomagali pri nabiranju zelenjave za naše kosilo. Gospodar nam je prikazal košnjo trave s koso, mi pa smo mu priskočili na pomoč s sušenjem krme. Odpravili smo se na daljši pohod skozi gozd, kjer smo opazovali naravo in videli veliko različnih živali – zajce, pujse, osle, ovce, žabe, krastače, kačje pastirje, metulje …

(več …)