Jesensko druženje ob branju in ustvarjanju

V okviru nacionalnega meseca skupnega branja in medgeneracijskega branja, smo se na zadnji septembrski dan na podružnični šoli zbrali učitelji, starši in otroci prvega razreda. Otroci so z učiteljicama najprej predstavili, kakšen je njihov vsakdan v šoli. Spremljali smo delčke pouka, ki poteka preko igre in velike mere radovednosti. Starši smo bili ponosni, koliko so se v enem mesecu že naučili. Dokazali so, da so res pravi šolarji. Nato smo učitelji pripravili predstavo z naslovom Protideževna juha malo drugače. Otroci so s kuhanjem pomagali pregnati dež in dolgčas. Vsi skupaj smo se strinjali, da smo srečni, kadar sije sonce in se imamo radi.. Tako smo tudi skupaj zapeli pesem Ko si srečen. Nato je sledila ustvarjalna delavnica, kjer so otroci skupaj s starši risali svoje sestavine za protideževno juho in pa druženje ob knjigah. Bralni kotički so bili ustvarjeni glede na letne čase. Otroci so bili veseli, saj so jim starši v prijetnem vzdušju brali, jih poslušali, se z njimi pogovarjali in cartali.

Tatjana Škerbec