Skoči na glavno vsebino

V soboto, 1. 10. 2022 smo se člani pohodniške skupine Cerkvenjaške nogice odpravili na letošnji prvi pohod na Šmohor. Skupno se je pohoda udeležilo kar 46 otrok iz naše šole, OŠ Lenart in OŠ Voličina. Učence smo spremljali učitelji mentorji in vodniki PD Lenart. Izhodišče našega pohoda je bilo v Laškem. Kljub slabi vremenski napovedi, je bila sobota kot nalašč za naš pohod. Temperature so bile primerne tudi za kratko majico. Pot do koče na njegovem vrhu vodi preko pisanih travnikov in po ozkih poteh skozi na trenutke temne gozdove. Že tu pohodnike na vsakem koraku preseneti lepota narave in čudoviti razgledi na spodnje doline. Po dobrih dveh urah in pol smo dosegli naš vrh, ki se razprostira na 784 metrih nadmorske višine. Učenci so ob prihodu na kočo najprej pomalicali, odigrali nogomet ali se zabavali na igralih in kupili tudi kakšen spominek. V nadaljevanju so vodniki PD Lenart učencem predstavili opremo, ki jo potrebuje pravi planinec. Prava poslastica obiskovalce Šmohorja čaka prav na vrhu. Od Doma na Šmohorju smo se podali samo do cerkve Sv. Mohorja iz 15. stoletja. Ob njej kot simbol sv. Trojice in prijateljstva med ljudmi ponosno stojijo tri velikanske lipe. Posajene so bile v času, ko so tod mimo proti Dunaju jezdili turški vojščaki, zato jim domačini pravijo kar “turške” lipe. V objemu visokih debel in krošenj so nastale prečudovite fotografije. Kljub rahli utrujenosti ob koncu našega pohoda, so otroci ponovno neizmerno uživali.

Vljudno vabim učence, ljubitelje hoje in planin, da se nam pridružijo že na naslednjem pohodu, ki bo organiziran v mesecu februarju 2023.

Iris Banič, mentorica pohodniške skupine Cerkvenjaške nogice

(Skupno 100 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost