V soboto, 10. 12. 2022, je potekal Dan odprtih vrat Čebelarskega društva Vitomarci. Na prireditvi so sodelovali tudi učenci POŠ Vitomarci. Pripravili so kratki kulturni program pod vodstvom učiteljice Andreje Černel in razstavo likovnih izdelkov na temo čebelarstvo.

Čebelarsko društvo je v letošnjem letu v občini postavilo čebelnjak. Osnovna šola Cerkvenjak-Vitomarci je na prireditvi prejela tudi zahvalo za donacijo enega panja. Ker je ravnatelj mag. Mirko Žmavc bil upravičeno zadržan, je v imenu šole zahvalo prejela vodja POŠ Vitomarci gospa Marjana Gomzi.

S predsednikom društva gospodom Simonom Fridauom smo se dogovorili, da si bodo učenci v prihodnosti čebelnjak tudi ogledali. Si pa vsi skupaj želimo, da bi na šoli ponovno zaživel tudi čebelarski krožek.