Na srečo je bila le požarna vaja, mi pa upamo, da nikdar ne bi bilo zares.

Oktober je mesec požarne varnosti. Letošnja tema je Tudi baterije lahko zagorijo.   Na POŠ Vitomarci smo tej  temi posvetili kar nekaj pozornosti. Pri razrednih urah smo prelistali  zloženke, se pogovorili o ukrepih in preprečevanju požarov. Tudi na šolskem radiu smo namenili tej temi nekaj nasvetov.

Za zaključek  smo skupaj s PGD Vitomarci organizirali požarno vajo z evakuacijo. Na vaji so sodelovali gasilci iz PGD Vitomarci, PGD Grabšinski breg in  PGD Ptuj. Pod vodstvom gasilcev smo učenci in delavci  POŠ in vrtca zapustili prostore  šole in vrtca ter se vsi zbrali na zbirni točki ob parkirišču.  Od tam smo opazovali, kako so gasilci reševali ponesrečenca (gospoda hišnika).  Gasilci so tudi demonstrirali kako ravnajo v primeru pravega požara.

Na koncu so se  lahko učenci in otroci vrtca  pod vodstvom PGD Ptuj z gasilsko lestvijo  povzpeli.

Upajmo, da bomo tudi v prihodnje sodelovali samo na vajah in ne bo potrebne resne evakuacije.

Hvala gasilcem  s Ptuja, iz Vitomarcev in Grabšinskega brega za zanimivo izkušnjo.

Pred prihajajočimi prazniki spomina na mrtve, pa tudi nismo pozabili na tiste, ki so se nekoč borili za našo domovino. Ob obeležju iz 2. svetovne vojne so predstavniki razredov prinesli cvetje in  prižali svečke.