Skoči na glavno vsebino

Z željo, da bi našim učencem približali gozd kot naravno dobrino, ki jo moramo ceniti in varovati za prihodnje rodove, smo v letošnjem šolskem letu v sklopu  mednarodno uveljavljenega programa celostne okoljske vzgoje in izobraževanja v katerem uspešno sodelujemo že vrsto let, Ekošole, izbrali podprojekt Znanje o gozdovih. Svoje znanje o gozdovih so imeli šestošolci priložnost pokazati in nadgraditi v sredo, ko so dve uri pouka tehnike in tehnologije preživeli z gozdarjem. Najprej so v učilnici spoznavali pomen gozda iz okoljskega, socialnega in gospodarskega vidika, nato pa so svoje znanje poznavanja drevesnih vrst, gozdnih rastlin in živali dopolnili na terenu v gozdu na Klopotčevi učni poti. Nabrali so tudi nekaj materiala za dopolnjevanje herbarija drevesnih vrst, katerega so samostojno načrtovali in pri tehniški interesni dejavnosti izdelali devetošolci.

Prijetno druženje smo sklenili s prijateljstvom in načrtom za nadaljnje sodelovanje gozdarja z našo šolo.

 

(Skupno 185 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost