Skoči na glavno vsebino

     

»Čas, ki ga preživimo v družbi najbližjih ni nikoli izgubljen čas.« In vi, drage babice in dedki ste nam to znova dokazali. V našem vrtcu je bilo kar dva dni moč čutiti zares lepo energijo, ki je povezovala dve različni generaciji. Iz otroških oči je sijala sreča, izpod modrih pogledov pa je bilo moč čutiti ponos in ganjenost obenem. V okviru Eko projekta smo si vzgojiteljice letos zamislile dan, ki bi ga otroci preživeli s svojimi starimi starši. Ta dan je bil za mlajše tri skupine v torek, 19. 4. 2022, za starejše tri pa v sredo, 20. 4. 2022.

Najmlajši otroci so svoje stare starše povabili v igralnice, kjer so za njih pripravili krajši nastop. Sledila je skupna igra, obenem pa ni manjkalo niti petja, niti smeha. Po krajši pogostitvi je napočil čas za slovo, kar precej dedkov in babic pa je druženje z vnuki nadaljevalo še doma, saj so jih odpeljali kar s seboj. Naslednji dan nam je bilo vreme bolj naklonjeno, zato smo se odpravili do Tušakove vile, kjer smo si ogledali muzejsko zbirko g. Feliksa Rajha, ki je vse zbrane nagovoril in jih vodil po muzeju. V kleti smo si lahko ogledali še staro lekarno in zbirko kamnin in fosilov, odrasli pa so se lahko tudi malo »razkužili« z domačim smrekovim likerjem in »jegermaistrom«. Pred vrtcem je sledila še pogostitev in prijetno druženje. Tudi ta dan se je veliko starih staršev odločilo, da bodo druženje z vnuki podaljšali in prav lepo jih je bilo videti, kako sproščeni so bili videti na skupni kavi. Otroci so bili tega druženja zelo veseli, vsi pa smo sklenili, da bomo takšna druženja še ponovili.

 

Andreja Rajh, dipl. vzgojiteljica predšolskih otrok

(Skupno 199 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost