Spoštovani starši,

Nacionalni Inštitut za javno zdravje (NIJZ) nas obvešča, da se je zaradi izrazitega porasta okužb s SARS-CoV-2 obdobje od prejema seznama visokorizičnih kontaktov, ki ga pripravimo v šoli, do napotitve v karanteno na domu, podaljšalo na nekaj dni. V soboto, 15. 01. 2022, je zamik znašal že 2 dni. V prihodnjih dneh je pričakovati še podaljšan zamik.

Vrtci in šole bomo še naprej ravnali skladno z navodili. To pomeni, da bomo ob potrjeni okužbi v oddelku pričeli z izobraževanjem na daljavo oz. preklicali izvajanje vzgoje v oddelku vrtca.

Starši boste za svoje otroke napotitev v karanteno na domu s strani NIJZ prejeli nekaj dni po pričetku izobraževanja na daljavo oz. preklica izvajanja vzgoje v oddelku.

Pridobitev Izjave o seznanitvi z napotitvijo v karanteno na domu (eUprava) je možna tudi za nazaj, zato ta časovni zamik ne predstavlja ovire pri pridobivanju uradnega dokumenta, iz katerega izhajajo pravice.

Verjamem, da bomo skupaj še naprej ukrepali odgovorno in s tem zaščitili naše zdravje kot največjo človeško dobrino.

Lep pozdrav, ostanite zdravi in srečno.

mag. Mirko Žmavc, spec., prof.

ravnatelj