Spoštovani starši,

v skladu z okrožnico MIZŠ smo bili ravnatelji vrtcev obveščeni, da vrtci, ki se nahajamo v “rdečih” regijah nadaljujejo z izvajanjem dejavnosti v polnem obsegu, ob upoštevanju vseh preventivnih zaščitnih ukrepov za zajezitev širjenja okužbe z virusom SARS-CoV-2. Iz  priložene okrožnice je mogoče razbrati tudi to, da bodo v nadaljevanju plačila oproščeni samo starši katerih otroci ne bodo obiskovali vrtca in so v tako imenovanih “črnih” regijah. Skrbi nas, da je prišlo do takšne odločitve s strani Vlade RS, ker smo kljub vsemu upali, da se bo napoved iz predhodne okrožnice, ki smo jo prejeli ravnatelji, uresničile in da bo v PKP – 8 enoznačno zapisana določba, ki bi omogočala, da bodo starši otrok v času epidemije, ko otrok ne bodo pripeljali v vrtec, upravičeni do oprostitve plačila vrtca. Ker je OŠ Cerkvenjak – Vitomarci in z njim enoti vrtca v »rdeči regiji«, starši zaenkrat niste oproščeni plačila vrtca, v kolikor vaš otrok vrtca ne obiskuje.

V primeru nadaljnjih sprememb glede plačila oskrbnine vrtca vas bomo sproti tudi obveščali.

Zahvaljujemo se vam za razumevanje.

mag. Mirko Žmavc, spec., prof.

ravnatelj

11971_Plačilo_vrtca od 26-1 do 29-1-2021