Skoči na glavno vsebino

V  tednu od 5. 12. do 9. 12. 2022 je na obeh šolah potekal plavalni tečaj za učence  prvih  in drugih razredov. Udeležilo se ga je 42 učencev prvega razreda ter 39 učencev drugega razreda. Tečaj je potekal v sodelovanju s Plavalnim klubom Terme Ptuj.  Vajeti tega projekta je prevzel na šolski športni pedagog učitelj Miha Čuček, ki je s svojo vedro in pozitivno naravnanostjo učence didaktično spremljal skozi cel teden. Učiteljice razredničarke in spremljevalke pa smo učence vodile skozi cel šolski dan. Zjutraj je bila najpomembnejša priprava na pot. Skrb za malico, opremo ter telesna in psihična pripravljenost otrok na drugačno obliko šolskega dela, je bila v prvem dnevu ključnega pomena. Za vse je to pomenilo nekaj novega, še ne doživetega. Učenci so morali v prvem dnevu dobro slediti odvijanju dogodkov, upoštevanju pravil in navodil, saj je bil le ta dan osnova za uspeh celotnega tedna. Razvijali  so kulturo obnašanja v drugem okolju, samostojnost pri skrbi za svoje stvari, strpnost, prijaznost, sodelovanje, medsebojno pomoč, vztrajnost… Čeprav je bil to plavalni tečaj, torej učenje veščine plavanja, ki je za življenje izjemno pomembna, so tako učenci zoreli še v mnogo drugih osebnostnih lastnostih vseživljenjskega učenja. Učence so prvi in zadnji dan učitelji plavanja tudi ocenili in prav vsi brez izjeme so v plavanju izjemno napredovali. Naslednje leto bodo tako svoje znanje zopet nadgradili. Po pogovoru z učenci smo ugotovile, da jim je bilo najpomembnejše druženje s svojimi sošolci in prijatelji, skupna igra v vodi in samo potovanje z avtobusom. Učenci so tako tudi širili krog prijateljstva z učenci s podružnične oz. matične šole, vsak dan pa jih je na poti povezovala pesem, ki smo jo na koncu tedna v zahvalo poklonili tudi vsem plavalnim učiteljem. Učiteljice smo zelo ponosne na napredek naših učencev in vesele, da smo teden vsi skupaj varno pripeljali v svoj pristan.

Zapisala mag. Andreja Černel

          

(Skupno 92 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost