Skoči na glavno vsebino

Jesen je že skoraj opravila s svojimi obveznostmi, ko se nam počasi že dobrika zimsko vreme.
Tako nas je v ponedeljek, 28. 11. 2022 pozdravila megla v vsej svoji lepoti. S seboj je imela tudi sopotnike. Prijazen mraz in oster vetrič, ki naznanjata zimsko veselje, sta nas pozdravila že takoj na začetku dneva. Vendar naših pohodnikov na športnem dnevu to ni zmotilo.
Nasprotno. Imeli smo priložnost spoznavati kar dva letna časa, preizkušati pomen večplastnega oblačenja, pomen svetlih oblačil za boljšo vidljivost v prometu ter kar je najpomembnejše krepiti svoje telo ter spoznavati sošolce in prijatelje skozi kramljanje po čudovitih poteh naše Občine Sveti Andraž.
Pot je tako imela vzgojno kot izobraževalno noto. Spoznavali smo kulturno in zgodovinsko dediščino naše bližnje okolice ter skozi reševanje konfliktov, vzpodbujanje in medsebojno pomoč krepili prijateljstva.
Prva triada je prehodila del Andraževe učne poti, šla mimo obnovljenega spomenika padlim borcem (tu smo imeli tudi del kulturnega programa) po Poti strpnosti do spodnjih Drbetinc.
Pot smo nadaljevali do razglednega stolpa na Ostragovi, kjer smo imeli postanek za malico. Nato pa smo se povzpeli do kmečkega turizma Pri kapeli ter nadaljevali naše popotništvo po zgornjih Derbetincih vse do naslednjega griča, kjer stoji domača cerkev z glavnim trgom.
Našo pot smo zaključili pri šoli, kjer nas je že čakal njen topel objem.
Učenci 4., 5. in 6 razreda pa so svoje moči merili na daljši razdalji.

 

Zapisala mag. Andreja Černel

(Skupno 71 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost