Po dveh dneh ob morju smo že tako domači, da smo se tokrat odpravili malo dlje. Z avtobusom smo se odpeljali v Piran, kjer smo imeli prvi postanek na Nacionalnem inštitutu za biologijo. Predstavili so nam morsko biološko postajo, svoje delo, opremo in kader, ki je tam zaposlen. V drugem delu pa je bil poudarek na spoznavanju biodiverzitete morja v Tržaškem zalivu, ki je izjemno pestra. Naš majhen kos morja ima tako pestro podmorsko življenje, da mu nekateri rečejo kar Noetova barka.

Raziskovanje smo nadaljevali v center Pirana, kjer se nahaja Muzej školjk z zelo bogato in dragoceno zbirko. Naučili smo se razlikovati polže od školjk in videli največjo školjko na svetu ter repliko največjega in najdražjega bisera na svetu.

Po kosilu in počitku smo tako kot včeraj v bazenih preizkušali in urili svoje plavalno znanje.

Ker je tudi danes zvečer deževalo, smo nekaj časa posvetili šolskemu delu.