Skoči na glavno vsebino

V soboto, 26. 3. 2022 smo se z učenci OŠ Cerkvenjak – Vitomarci, OŠ Lenart in OŠ Voličina pod vodstvom Planinskega društva Lenart odpravili na Donačko goro, ki ji zaradi oblike vrha pravijo tudi štajerski Triglav. V približno 3 ure dolgi hoji smo se povzpeli na sam vrh, ki leži na na nadmorski višini 884 metrov. Hodili smo pretežno po gozdni poti, ki so jo krasile prečudovite spomladanske cvetlice. Učenci naše šole so izredno uživali, izlet je bil poln vtisov in doživetij. Imeli smo prekrasno vreme, temperatura ob povratku je dosegla 20 stopinj Celzija.
Zahvalila bi se vodnikom PD Lenart za odlično organizacijo kot tudi našim učencem, ki so pokazali in dokazali, da zmorejo poleg hoje še veliko, veliko več. Zelo sem ponosna na njih. Skupaj z njimi se že veselim naslednjega pohoda.

Iris Banič, mentorica pohodniške skupine Cerkvenjaške nogice


(Skupno 174 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost