Na šoli si že vrsto let s številnimi dejavnostmi in akcijami prizadevamo ohranjati čisto naravo in okolje. Ena izmed takšnih akcij je zbiranje starega papirja. S tem pripomoremo k ohranjanju gozdov, manjšemu onesnaževanju vode in varčevanju z energijo pri proizvodnji papirja.

To je le nekaj razlogov, zakaj smo se devetošolci tudi letos odločili za zbiranje starega papirja.

Vse učence, delavce šole in krajane vabimo, da se nam pridružite pri akciji. Zbrani papir (časopisi, revije, knjige, zvezki, prospekti, katalogi, pisemski in ovojni papir) bo mogoče v mesecu novembru odložiti v keson, ki bo postavljen na parkirišču za šolo.

Z željo, da bi čim prej napolnili keson vas prosimo, da začnete z zbiranjem odpadnega papirja. In ko bo kupček dovolj velik, ga pripeljite v keson.

Za delo bomo devetošolci tudi nagrajeni. Zbrani denar bomo porabili za zaključno fotografiranje na valeti. Želimo si, da bi vas čim več sodelovalo v akciji in delovalo ekološko ozaveščeno ter dobrodelno.

Že vnaprej se vam zahvaljujemo za sodelovanje.

učenci 9.a z razredničarko Štefko Smej